Догляд за м'якими меблями

Догляд за м'якими меблями:

• рідину треба видаляти з поверхні за допомогою серветки - її треба промочити, але не терти;
• засоби для чищення потрібно використовувати в малих кількостях, наносити на ганчірку, а не прямо на поверхню, що очищається і застосовувати в напрямку від кордонів плями до їх центру, без втирання;
• необхідно закривати дерев'яні елементи, якщо вони розташовані поруч з плямою;
• ніколи не використовувати одночасно різні засоби для чищення;
• рекомендується використання піностворюючих чистячих засобів;
• не рекомендується відскоблювати або відривати засохлі плями; 

• не рекомендується використовувати  чистячі засоби, що містять сильні хімікати, а також розчинників на основі нафтопродуктів.

М'які меблі потрібно регулярно чистити пилососом, або чистити щіткою, позбавляючись від осілого на них пилу. Крім того, що пил псує зовнішній вигляд меблів, так він ще й шкодить вашому здоров'ю і не створює затишку у вашій квартирі.
Подбаємо про оббивку: оббивка м'яких меблів дуже різноманітна, вибір оббивочних матеріалів тканин постійно розширюється. Але будь-який оббивочний матеріал неодмінно вимагає певного догляду. У практиці використовуються різні варіанти догляду в залежності від виду меблевої тканини.

Флок - це дуже поширена меблева тканина. Дуже приємний матеріал на дотик і досить легко миється. Оббивка з такої тканини зазвичай не вигорає, флок є водовідштовхувальним і дуже міцним матеріалом. Для догляду за меблями оббитих флоком достатньо періодично їх пилососити, використовуючи меблеву насадку для пилососа або протирати м'якою тканиною. А для того, щоб видалити пляму на меблях з оббивкою з флока, не слід застосовувати хімічні засоби. Цілком достатньо намочити забруднену ділянку мильним розчином і залишити на кілька хвилин, а потім це місце протерти губкою. Прибравши мильну піну серветкою, потрібно просто пропрасувати це місце праскою через тканину.

Велюр – в якості оббивного матеріалу для меблів використовується бавовняний або вовняний велюр. Велюрову тканину без проблем можна прати, але температура води не повинна перевищувати 30 градусів. Вивести плями з велюру теж досить не складно, так наприклад плями від кави, чаю, соку або вина можна просто змити звичайною теплою водою, якщо звичайно це робити відразу після забруднення. А вже застарілі плями можна звести розчином молока і соди - 1 чайна ложка на склянку.

Шенілл - надзвичайно щільна і міцна натуральна тканина. Вона відрізняється високою зносостійкістю і красивим забарвленням. Шенілл виготовляється з нитки і ворсу, які на спеціальному верстаті так сплетені між собою, що практично невіддільні. Ось завдяки цьому шенілл не розтягується і чудово виглядає на меблях. Щоб видалити плями на шеніловій оббивці від кави або вина, досить забруднене місце протерти мильним розчином і потім просушити.

Жаккард і гобелен - дуже жорстка і щільна тканина. Виготовляється з синтетичних матеріалів з домішками бавовни або натурального шовку. Підтримувати жакардову оббивку в чистоті можна тільки методом сухого чищення щіткою або пилососом. Якщо є сильні забруднення, то можна використовувати миючі засоби, але тільки без вмісту хлору або відбілювача. Кращий засіб- це рідке мило. Жакардові чохли потрібно прати в ручному режимі при температурі води не вище 40 градусів, без віджиму.